תומכת לידה

תומכת לידה

תומכת לידה או בשמה המוכר יותר: דולה ללידה, זה אחד המקצועות העתיקים ביותר בעולם, אולי לא במתכונת שאנחנו מכירים כיום אך תומכות לידה היו שם משחר ההיסטוריה. בין אם זה לפני ההגעה לבית החולים או בבית אחרי הלידה תפקידה ומטרתה העיקרית של הדולה היא לתמוך ולעזור לך, להרגיע אותך ולייעץ ברגעים המלחיצים של הלידה.

הדבר הכי חשוב זה להימנע מלחץ. ליווי של תומכת לידה יכול להיות ההבדל בין לידה קלה לבין לידה מלאת לחצים וחוסר וודאות – תמיד טוב שיש מישהי שעומדת לצידך וחוצצת בינך לבין הגורמים המלחיצים כדי שאת תוכלי להתרכז בדברים החשובים ביותר.

תומכת לידה

נשמע חלומי אבל איך זה עובד?

דולות מגיעות עם הרבה ניסיון בחדרי לידה והיכרות מעמיקה עם כל השלבים של ההיריון. תומכת לידה טובה תדע להסביר לכם ולהדריך אתכם לקראת לידה נוחה. שירות של תומכת לידה מתחלק לשלושה חלקים:

  • לפני הלידה – את הדולה תפגשו עוד לפני הלידה במהלך ההיריון המתקדם (אפשר אפילו לפני) לשיחת הכרות ולמפגש הכנה ללידה בו היא תעזור לכם להבין את השלבים שעומדים לפניכם ותספק את כל הכלים והידע שדרוש ותקשיב לכל החששות והעדפות שלך ושל בן הזוג. הדולה תעמוד לרשותכם טלפונית בכל עת ותדע להרגיע ולתמוך מנטלית עם זמינות גבוהה והרבה אכפתיות.
  • בזמן הלידה – כשמופיעים הסימנים הראשונים שהגיע השעה, הדולה תהיה צמודה אליכם טלפונית ותדע להדריך אתכם מתי לצאת לבית החולים, איזה ציוד כדאי שיהיה אתכם ולוודא שבית החולים מוכן לקראת ההגעה שלכם.

בנוסף, במהלך הלידה עצמה הדולה תהיה שם לתמוך בכם מנטלית ותקשיב לכם, להוריד ממכם אחראיות בירוקרטית, תדע להסביר לכם את שלבי הלידה שעומדים לפניכם ותעזור לכם ברגעים הראשונים וההנקה הראשונה, כל מה שאת צריכה על מנת להעביר את הלידה בצורה הבריאה והקלה ביותר.

  • אחרי הלידה – זה ידוע שהתקופה שאחרי הלידה הינה מאוד מורכבת והשינוי הפתאומי והגדול בחיים מאוד מורגש ועלול לעלות מתחים ודאגות רבות. שלא תטעו…תפקידה של הדולה לא מסתיים בחדר הלידה – היא תעמוד לצידכם גם לאחר חזרתכם הביתה ותלווה אתכם גם בתקופה הראשונה.

לרוב, הימים הראשונים שאחרי הלידה מאוד מאוד אינטנסיביים ואמוציונליים ומלווים בעייפות וחוסר בשעות שינה. תומכת לידה תעמוד לצידכם כאוזן קשבת, עצות, טיפים ותגיע אליכם כדי להעביר לכם הדרכה ראשונית לטיפול בבייבי שלכם.

אבא לתינוק

תומכת לידה – גם בשביל האבא!

תפקידה של הדולה אינה מסתכם רק בעזרה ליולדת, הדולה נמצאת שם גם כדי לעזור לגברים שצריכים את העזרה הפיזית והמנטלית במהלך התקופה הלחוצה והמרגשת של הלידה.
תומכת הלידה תהיה שם כדי לעזור לגברים, לעזור ליולדות, תפנה את זמנם מבירוקרטיות כדי שיוכלו להיות נוכחים בכל שלב ותתמוך מנטלית עם עצה בזמן הנכון. הדולה שם בשביל שניכם!

תומכת לידה – כדי שהכול ילך חלק!

יש הרבה סיבות מדוע כדאי לקחת דולה שתלווה אתכם בשלב ההיריון המתקדם ביום הלידה וגם אחריו. כאמור, דולה יכולה להיות ההבדל בין לידה קלילה ונוחה לבין לידה מלוות בעצבים ולחץ. שיהיה המון בהצלחה ולידה קלה! 😊

מאמרים נוספים באתר

אהבת את המאמר? שתפי..!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
השאירי פרטים
מדריכים מעניינים באתר