טיפוח בהריון

טיפוח בהריון

השינויים המתחוללים בגוף שלך בזמן ההיריון מן הסתם יגרמו לשינויים גם בעור שלך, בשיער ובציפורניים, ואליהם יתלוו גם מגוון דעות על סוגי טיפולים מותרים ואסורים לאישה ההריונית. על מנת שתמשיכי לטפח את עצמך גם בחודשי ההיריון ותוכלי להרגיש טוב עם כל שינוי שמתחולל בגופך, עשינו עבורך סדר בכל מה שמותר או אסור בכל הנוגע לטיפוח הגוף בחודשי ההיריון.

סימני מתיחה בתקופת הריון

אצל תשעים אחוז מהנשים ההרות יש בזמן ההיריון סימנים אדומים שמכונים "סימני מתיחה" באזור של השדיים, הירכיים והבטן. השכיחות שלהם תעלה ככל שהבטן גדלה ויש מתיחה של העור. אלו נגרמים בגלל השינויים במידת האלסטיות של סיבי הקולגן והאלסטין שהם אחראים על האיתנות והגמישות שלה העור. לרוב הם נותרים קבועים ולא תמיד נעלמים לאחר ההיריון אך יש להם נטייה לדהות. כדי להקל על התופעה חשוב לעשות שימוש בקרם לחות עשיר ולא לעשות שימוש בסבון שעלול לייבש את העור.

כמו כן, רמת המלנין בעור שהוא ההורמון שאחראי למידת הכהות של עור הגוף, תעלה בזמן ההיריון ותגרום להתכהות של העור ושל עטרת הפטמה ולהופעתם של נקודות חן ונמשים רבים. אצל חלק מהנשים ההרות יופיע גם פס שהוא כהה במרכז הבטן שמגיע מאזור הערווה ועד לטבור. גם על פניהן של נשים הרות רבות עלולים להופיע כתמים חומים על הלחיים, באזור של המצח או לצידי העיניים. כל אלה לרוב נעלמים לאחר הלידה.

איך מטפלים באלה?

על מנת למזער את התופעה כדאי לעשות שימוש בקרם הגנה כבר במהלך ההיריון ובקרם לחות שהוא ייעודי לתקופת ההיריון. לאחר ההיריון יש מגוון של טיפולים במסגרת טיפוח העור שמטפלים בתופעות הפיגמנטציה שכוללות משחות להבהרת העור וטיפול ייחודי אצל קוסמטיקאית שתבצע פילינג של העור, ניתן לעשות את זה גם במהלך ההיריון בהשגחה, בעיקר במקרים קיצוניים. ההמלצה היא גם לשתות הרבה מים בהריון ולאכול תזונה בריאה, כל אלה מזינים את העור במינרלים וויטמינים חיוניים ויכולים מעט להקל על התופעות הללו.

קרמים ומוצרי טיפוח מזיקים בהריון?

כמו שחשוב להקפיד על כל מה שמכניסים לתזונה שלנו יש להקפיד באותה מידה מה מורחים עליו העור שלנו שלמעשה חודר לתוך הגוף. מאחר ולא כל קרם או מוצר טיפוח יהיה מומלץ בתקופת ההיריון ונחשב לבטיחותי עבורך, יש צורך להתמרח רק בקרמים שמכילים את החומרים שמומלצים לנשים בהריון. חשוב שלפני כל קנייה של מוצר חדש שבו תתאפרי או תמרחי תבדקי אם הוא מכיל רטינול A שנמצא כחומר מזיק, בכל היתר כדאי לקבל המלצה ולהיות זהירה בכל בחירה, לפחות למשך תשעה חודשים.

היריון מתקדם

צביעת שיער

למרות האמונה הרווחת, לא נמצאו עד כה ממצאים שמוכיחים כי לצבע לשיער יש באמת השפעה שלילית על העובר, משום שממילא רק כמויות מזעריות מהצבע תגענה לקרקפת שלך. יחד עם זאת, במהלך ההיריון יש הרבה יותר רגישות לריחות ולכן הריח העז של כל חומר כימי בשיער יכול לגרום לבחילה ותחושה לא נעימה. הטיפול המומלץ הינו צביעת שיער אצל קוסמטיקאית מקצועית שלוקחת בחשבון את מצבך הרגיש ותעשה שימוש בחומרים בטיחותיים במיוחד ותדאג לחלל מאוורר.

הסרת שיער

למטרת הסרת שיער מהגוף במהלך ההיריון, מומלץ להיעזר רק בקוסמטיקאית שתדע לעשות גם כאן שימוש בחומרים שאינם מכילים כימיים מכל סוג. כמו כן, בכל מקרה של הסרת שיער תהייה הסתייגות בעיקר בשל המצבים בהן יש נשים שיכולות לסבול מדליות ברגליים. למקרים של הסרת שיער באמצעות טיפולי לייזר במהלך ההיריון לא ברור אם יש לכך השפעה שלילית. על כן, ההמלצה מכל שיטות הסרת שיער היא שעווה שאותה תבצע רק הקוסמטיקאית בעדינות מרובה.

טיפוח ציפורניים

השינויים ההורמונליים בתקופת ההיריון יאיצו גדילת שיער וכן את קצב גדילת הציפורניים, אולם אצל חלק מהנשים ההרות תבוא הצמיחה המהירה לידי ביטוי גם בציפורניים דקיקות וחלשות שנוטות להיסדק ולהישבר. לצורך זה תוכלי להיעזר בקוסמטיקאית שתדע לבחור את החומרים שיכולים לחזק את הציפורניים שלך, היא תדע לעשות בניית ציפורניים איכותית שלא מזיקה, הדבקת ציפורניים או כל טיפול או פינוק של מריחת לק בהתחשב למצבך הרגיש לריחות במהלך ההיריון, כמו כן, כדאי לאוורר את החדר שבו יתבצע אותו טיפול.

בטן היריונית בשקיעה

מה מותר ומה אסור?

רק אם יש סיבה רפואית ברורה לא תהייה מניעה לקבל טיפול קוסמטי טוב ומפנק בזמן ההיריון. להפך, רצוי להקפיד על טיפוח שבשגרה גם בזמן ההיריון ואפילו להשקיע יותר מאשר בתקופות רגילות שכן טיפוח זה יתרום למצב רוח, להפחתת הדאגות והעצבות שיכולים להופיע בעקבות שינויים הורמונליים. אולם, יחד עם זאת חשוב להכיר בכמה מספר אזהרות ואיסורים שכל ייעודם זה למנוע פגיעה בעובר ובתקינות ההיריון.

  • טיפולים קוסמטיים – כפי שהוזכר לעיל, כדאי להימנע מכל התכשירים הקוסמטיים שיש בהם את חומר – רטינול ופנול משום שאלו יכולים לגרום למומים מולדים בקרב העובר.
  • אמבטיות חמות ושהיה בג'קוזי – למרות שטרם הוכיחו שחום יכול לגרום לנזק, יש טענה כי מים חמים מעל ל – 39 מעלות, יכולים לגרום למומים במערכת העצבים אצל העובר. לכן ההמלצה היא להימנע מאמבטיה חמה , ג'קוזי וכל השאר בתקופת ההיריון.
  • עיסויים וטיפולי רפואה משלימה – ככלל יהיו מותרים רוב הטיפולים המשלימים רק לאחר שבוע 24 להריון, וכדאי להימנע מעיסוי לפני השבוע ה – 16. כמו כן, חלק מכל אותם טיפולים המשלימים יכולים לגרום לצירים מוקדמים, לכן חשוב שכל מטפל שתפני אליו יהיה מומחה גם בטיפול בנשים הריוניות.
  • מניקור, פדיקור – פדיקור בהריון לרבות בטרימסטר האחרון עשוי באמת לעשות רק טוב לרגליים הכואבות, להוריד את הנפיחות שמצטברת ברגלים, לעודד זרימת דם ולשפר את ההרגשה הכללית. חשוב מאוד עם זאת, להקפיד שהפדיקוריסטית לא תעסה בנקודה שבין הקרסול והעקב שכן נגיעה לא מיומנת באזור זה יכולה לעודד צירים. בנוסף, חשוב לוודא כי הפדיקוריסטית אכן מוסמכת (במיוחד אם מדובר בפדיקור רפואי), שכל הכלים שמיועדים לטיפול זה יעברו חיטוי מוקפד ואידיאלי ושהמקום כולו יראה אסתטי ונקי.
  • איפור קבוע (מיקרובליידינג) – השליש האחרון של ההיריון נחשב להרבה יותר בטוח עבור שלל טיפולי היופי וגם עבור מיקרובליידינג, כגון איפור לגבות והדגשת של תווי פנים. נשים רבות יבחרו בזמן הזה לשדרג את המראה ואת ההרגשה שלהן רגע אחד לפני שהן הופכות לאימהות. קראי עוד על מיקרובליידינג בהריון.
  • שיזוף בהתזה – יש היום קרמים, מגבונים, מוסים וג'לים שמפיצים חומרים שהם תחליפי שיזוף לנשים שלא רוצות להיחשף לשמש החזקה או למיטות שיזוף שאינן מומלצות באופן גורף בתקופת ההיריון. קרמים ומשחות שונות ייראו טוב על הגוף בעיקר כשהם מגיעים בגוון העור שלך והם לא מכילים חומרים שיכולים להסב נזק לעור. יחד עם זאת, חשוב, לרבות בתקופת ההיריון, לא להשתמש בתכשירים ששוהים על העור ימים לאורך זמן משום שהם כשלעצמם יכולים לייצר אלרגיה, פטריות שלא נרצה לחוות, וודאי בזמן הריון ולכן, אם את ממש מעוניינת במראה השזוף – כדאי שזה יהיה לטווח קצרצר כדי שהעור יוכל לנשום וכל טיפול כזה יש לבצע בפיקוח של קוסמטיקאית מיומנת.

מחפשת את הקוסמטיקאית המיומנת ביותר לתקופת ההיריון שלך? בקליניקת הטיפוח והקוסמטיקה של אקסניה תוכלי לקבל את כל הטיפולים המומלצים לתקופת ההיריון שינעימו לך את ההרגשה הכללית וישפרו את מצב רוחך ויוציאו אותך לעולם הגדול מטופחת מכף ורגל ועד ראש. למידע מלא חייגי 054-5391010

אהבת את המאמר? שתפי..!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
השאירי פרטים
מדריכים מעניינים באתר